Ha ezt a kifejezést halljuk, tudjuk, hogy valakinek várhatóan esküvő lesz – talán még maga sem tud róla, hiszen akkor is ezt használjuk, ha éppen csak felmerül a sanda gyanú két ember házasságával kapcsolatban…
A harangok nem véletlenül váltak az esküvő szimbólumává, hiszen az egyházi esküvőkön harangozással szokás jelezni, hogy valamilyen ünnepélyes esemény zajlik éppen a templomban, így emlékeztetvén azokat az embereket is, akik nem vesznek részt személyesen a szertartáson. A harangszó, a harangozás jelentése így áttevődött magára a harang képére is, ezáltal esküvői szimbólummá emelve azt.
Az esküvők szimbólumrendszerében – és így a dekorációban is – fontos szerepet kaptak a harangok, ami sokszor sajnos már a giccs irányába mutat.
Egyre gyakrabban találkozunk angolszász vidéken, de már itthon is előre gyártott papír harangokkal, amelyek – akárcsak a szilveszteri lampionok – szétnyitás után nyerik el végleges alakjukat.
Mi nem igazán preferáljuk az ilyen megoldásokat, bár vitathatatlan, hogy előre elkészített elemekből is lehet igényes dekorációt készíteni, ez azonban sajnos ritka.
Vannak azonban egyéb, érdekes alkalmazási lehetőségei is e jelképnek.
Köszönetajándékként és/vagy ültetőkártyaként kitűnően alkalmazhatók – a sokszor kifejezetten erre a célra kialakított – apró kis harangok.
Adhatjuk rövid versikéket tartalmazó kártyákkal vendégeinknek, apró emlékül esküvőnk alkalmából.
Hasonló megoldást kínál az ültetőkártyaként történő alkalmazás is, amit egyébként szintén hazavihetnek a vendégek.
Használjuk hát bátran az esküvői harangokat, melyek apró, de látványos elemei lehetnek akár a dekorációnak is, vagy kedves (és főleg nem túl költséges) figyelmességként ajándékba is adhatjuk őket.
Forrás: kreativcsoport.blog.hu